Ons laatste Nieuws
Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl
06 mrt
Groen Links wil inzicht in prijsvorming geneesmiddelen
GroenLinks-Kamerlid Linda Voortman wil met farmabedrijven overleggen over hoe zij nog meer inzicht kunnen geven over de prijsopbouw van geneesmiddelen. Dat zegt zij in het interview in het zojuist verschenen nummer van het blad Nefarma&.
GroenLinks-Kamerlid Linda Voortman wil met farmabedrijven overleggen over hoe zij nog meer inzicht kunnen geven over de prijsopbouw van geneesmiddelen. Dat zegt zij in het interview in het zojuist verschenen nummer van het blad Nefarma&.
Zoals bekend komt de registratie tot stand na overleg tussen deskundigen uit de industrie en overheidsfunctionarissen in de EM(E)A, waarin het CBG ook vertegenwoordigd is.
Het registratiedossier bevat afgeleide gegevens uit het klinisch onderzoek, die niet altijd traceerbaar zijn. Vaak is ook de methodologie niet transparant.
Bovendien kan er sprake zijn van belangenverstrengeling, omdat de betreffende overheidsfunctionarissen vaak afkomstig zijn uit de industrie. En zo valt er nog wel meer af te dingen op de Europese registratieprocedure. Lees bijv. Bad Pharma van Ben Goldacre.
http://www.bol.com/nl/p/bad-pharma/9200000000933578/
Nu komt Linda van G-L met een ideetje:
“Maar het gaat om bedrijven die werken met geneesmiddelen uit het basispakket. Het gaat om maatschappelijk geld. Dan mag je de industrie aanspreken op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid. De overheid mag naar mijn idee ingrijpen als blijkt dat de industrie vooral bezig is de winst te verhogen in plaats van te bekijken hoe ze kan bijdragen aan de volksgezondheid. Als blijkt dat een geneesmiddel breder kan worden ingezet omdat ook werkt bij andere aandoeningen, is het logisch dat het middel goedkoper wordt”, zegt Voortman.
Maar “de overheid” zit al midden in het duistere registratieproces.
Het zou wellicht beter zijn eerst dat registratieproces transparant te maken en te saneren, voor de overheid zou mogen ingrijpen “als blijkt dat de industrie bezig is de winst te verhogen in plaats van te bekijken hoe ze kan bijdragen aan de volksgezondheid.”
Hoe vaag kun je het maken...?
Bovendien is het basispakket uitvloeisel van politiek beleid, dat net zo opportunistisch is als verkiezingsretoriek. Zo houden politici en bureaucraten elkaar aardig van de straat.
"Het gaat om maatschappelijk geld", zegt Linda. Daar valt geen speld tussen te krijgen. Wie zal dat betalen? U mag 1x raden.
Blijf op de hoogte
Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.