Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


08 okt

Webcast Rik van der Meer tijdens symposium van het Noorden

Tijdens het symposium van het Noorden afgelopen donderdag blikt hij vooruit als voorzitter van de KNMP voor een publiek van openbare apothekers. De webcast is te zien in alle browsers en als video op iPhone. Een service van FarmaActueel®

Tijdens het symposium van het Noorden afgelopen donderdag blikt hij vooruit als voorzitter van de KNMP voor een publiek van openbare apothekers. De webcast is te zien in alle browsers en als video op iPhone. Een service van FarmaActueel®

ANH JANSEN 08-10-2013 22:33
De NZa zal nimmer komen met een centrale prijslijst. Dat is logisch. Is immers onverenigbaar met beleid van VWS tav vrije prijzen, over de schutting gooien beleid, afschuiven van verantwoordelijkheid van Rijksoverheid naar verzekeraars naar zorgaanbieders naar zelfmanagement van de burgers.

Bedenk dat NZa en VWS zich verwonderen over de blijvende publicatie van de private centrale prijslijst door de KNMP in het nadeel van de eigen beroepsgroep. De ACM kijkt er al jaren kritisch naar, maar zolang het algemeen belang, misbruik van een kleine groep ten voordele van de algemene bevolking, blijft prevaleren, grijpt de ACM bewust niet in!

In een concurrerende vrije markt hoort geen openbare publieke private prijslijst waaraan concurrerende partijen van profiteren ten nadele van een onderliggende groep!

Geheel onlogisch.

Maar weer wel logisch in het Polder model van het Grote Gedogen.

Zonder een centrale prijslijst zal je werken met een prijslijst van verzekeraars die die prijzen wel moeten waarmaken tot aan de deur/balie van de apotheek!

En dat is nu niet het geval. Verzekeraars verschuilen zich achter het juridisch criterium AIP van de KNMP-Z-index AIP prijslijst. De KNMP snapt dat maar al te goed, maar kiest uit geheel eigen belang om de Z-index prijslijst te blijven uitbrengen: ZN/ZN-leden, Vektis e.d. nemen deze ook af en wel tegen een hoog tarief!.

Leon Tinke in het PW: de KNMP is niet langer financieel afhankelijk van de extramurale apothekers en dat zullen ze voelen ook.

Prima webcast, maar Jan Smits en RvdM hebben meer dan 1 ding, het zichtbaar vleesgeworden welvaren, gemeen.
ANH JANSEN 08-10-2013 22:24
Ontluisterende inbreng van RvdM.

Stelling 3: inkoop is achilleshiel van de apotheek.

En wat heeft de KNMP hedenavond de Minister overhandigt?

Toekomstvisie 2025; de apotheker als coach.

Zonder doosje.

Zelfmanagement, eHealth. iPads.

En RvdM zegt dat de KNMP een list moet verzinnen om de distributie van doosjes en zorg te blijven voorzien vanuit 1 locatie; de apotheek in de buurt.

De KNMP zet de hakken niet in het zand.

RvdM: met neen knikken is er nooit olie gewonnen.

Met ja knikken dan wel? Hoeveel bronnen hebben niets opgeleverd? Zijn opgedroogd. Met Ja-knikken!

Metafoor slaat geheel dood. Soms moet je in onderhandelingen keihard neen zeggen.

Het was, is en blijft de KNMP onduidelijk! Op het NEVI leren de zorginkopers van verzekeraars hoe te onderhandelen. Laat de KNMP zich daar ook eens bijscholen.

Slechte strategie en tactiek van de KNMP. Zeer slecht. Gedoemd.

Dank voor de webcast. Firefox moet worden geblust.
henricop 08-10-2013 22:18
Prijslijst is van de KNMP, maar prijzen zijn van de leveranciers. Als KNMP z index leeghaalt, neemt NZa prijslijst over. Da's logisch!
ANH JANSEN 08-10-2013 22:15
RvdM: we hebben een beleidswijziging in communicatie doorgevoerd: constructief! De KNMP stelt zich vanaf nu constructief op!

De KNMP gaat niet over de prijzen. Heeft er helemaal niets over te zeggen en gaat daar ook niets over zeggen. De KNMP blijft dan ook de Z-index prijslijst publiceren. Daar kunnen de andere partijen hun prijzen aan afleiden.

En de KNMP blijft meepraten/luisteren over de kaders. De budgetten voor de diverse sectoren. Extramuraal, intramuraal. Materiaalkosten, zorgkosten.

De trend is dalend. Let wel zegt RvdM, de trend is dalend.

En dat doet iedereen pijn. Maar de KNMP gaat niet over de prijzen.

Waarom trekt de KNMP de prijslijst dan niet in?
ANH JANSEN 08-10-2013 21:49
Het bereiden mag je niet loslaten. Zegt RvdM. Hij heeft 10 jaar geleden een nieuwe apotheek opgezet, met niveau 2 kast. Met differentiatie in tarief succesvol; hij heeft zijn kast er al lang uit. Al lang. Zelf bereiden is lucratief. Zegt RvdM.

Het bereiden mag je niet loslaten, zegt RvdM.

Hoe zit dat dan met het door de KNMP geïnitieerde Gedoogbeleid van de IGZ tav handhaving van de Geneesmiddelenwet. Doorgeleverde bereidingen? RvdM gaat er geheel aan voorbij. En nu komt Menzis met een contract voorstel dat Doorgeleverde bereidingen moeten worden betrokken bij een Menzis bereidingsapotheek tegen een AIP Z-index 0.01 cent tarief!

En RvdM durft te zeggen dat de eigen bereidingen niet uit de apotheek mogen worden gehaald!

Handhaven van Geneesmiddelenwet is enige middel om eigen bereidingen in de apotheek te behouden!

RvdM gaat in op cetomacrogol+20% vaseline casus. Zit geheel op lijn NZa en ZN/ZN-leden.

De KNMP wordt ondertussen ook elders onderuit gehaald:

http://www.nza.nl/104107/230942/Research_paper_populatiebekostiging_definitief1.pdf

En daarom komt het niet goed.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.