Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


08 dec

KNMP-Bericht aan Kamerleden n.a.v. publicatie Trouw

Trouw trekt verkeerde conclusie uit vertrouwelijk NZa onderzoek. Momenteel is de KNMP in gesprek met NZa over het nieuwe tarief voor 2011. Ook in de politiek is hierover een discussie gaande. De KNMP hecht eraan om u aanvullend te informeren over twee zaken:

  •  
    • De berichtgeving in Trouw van 4 en 6 december;
    • De achtergrond van het geschil tussen de apothekers en de NZa.

Trouw trekt verkeerde conclusie uit vertrouwelijk NZa onderzoek. Momenteel is de KNMP in gesprek met NZa over het nieuwe tarief voor 2011. Ook in de politiek is hierover een discussie gaande. De KNMP hecht eraan om u aanvullend te informeren over twee zaken:

  •  
    • De berichtgeving in Trouw van 4 en 6 december;
    • De achtergrond van het geschil tussen de apothekers en de NZa.
ANH JANSEN 09-12-2010 15:38
CZ komt met een nieuwe lijst. Inclusief parallel middelen. Alle kortingen worden zo vakkundig afgeroomd. DOXAZOSINE 4MG 15527239 DOXAZOSINE ACTAVIS RETARD TABLET MVA 4MG ACTAVIS B.V. Ja DOXAZOSINE 8MG 14296101 CARDURA XL TABLET MGA 8MG EUROCEPT PHARMACEUTICALS Ja DOXAZOSINE 8MG 15503615 CARDURA XL TABLET MGA 8MG PHAROS BV Ja ===== CZ preferentie lijst. Nu ook met parallel producten. Als de NZa nu nog wil beweren dat er nog volop kortingen en bonussen op de wmg middelen zijn te verkrijgen laat CZ nu zien dat dat onzin is. ==== De KNMP zal harder aan de bel moeten trekken om het onheil te keren. Met een poster, flyer en intekenlijst redden wij het niet. Laat de Kamerlden maar de preferentie lijsten van Menzis, CZ, UVIT en Achmea zien, met een toelichting aan de hand van de omzetten per middel en dan moeten zelfs Kamerleden inzien dat op de WMG regels geen enkele cent korting meer is te halen. De NZa heeft het minimum wmg tarief bewust te laag "berekend" omdat de wmg handelsvoordelen voldoende compensatie zouden bieden, na aftrek van de claw back. Het NZa voorstel alles in te ruilen voor het maxi maxi wmg tarief wordt door geen enkele zorgverzekeraar geaccepteerd. En de handleiding "Good Contracting Practices" voorziet niet in een handvat voor de zorgaanbieders om de zorgverzekeraars op andere gedachten te brengen. Contracteerbeleid is en blijft eenrichtingsverkeer, met artikel 45 wmg op de achtergrond indien de prijzen omhoog gaan. De KNMP ziet de vrije prijzen wel zitten. UVIT en Menzis zijn volgens de KNMP voorbeeldige zorgverzekeraars die de taal van de apotheken spreken; Jan Broeren en Henk Eleveld zijn voormalige apothekers en dat bevalt de KNMP wel.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.