Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


09 mrt

Pleidooi voor wijziging artikel 68 Geneesmiddelenwet

Nefarma heeft bij de Tweede Kamer gepleit voor aanpassing van de Geneesmiddelenwet op het punt van zogeheten off label-voorschrijven: het gebruik van geneesmiddelen voor een andere aandoening dan waarvoor het middel is geregistreerd. (Nefarma)

Nefarma heeft bij de Tweede Kamer gepleit voor aanpassing van de Geneesmiddelenwet op het punt van zogeheten off label-voorschrijven: het gebruik van geneesmiddelen voor een andere aandoening dan waarvoor het middel is geregistreerd. (Nefarma)

ANH JANSEN 10-03-2011 00:44
Economische belangen gaan in dit land boven alles. Zie hier de inbreng van de Minister(=VWS en MinFin) op het wetsvoorstel 31 950. Een onschuldig wetsvoorstel en niet voor niets onder nummer ingebracht. Het zet de NZa helemaal buiten spel als zogenaamd onafhankelijke marktmeester. "Met betrekking tot de NZa wordt het bestaande vernietigingsrecht uitgebreid naar besluiten in individuele gevallen." en "Als bijvoorbeeld de NZa een besluit zou nemen tot vaststelling van een beleidsregel welke tot zodanig grote macrobudgettaire gevolgen leidt dat daarmee het algemeen belang wordt geschaad, wil ik de mogelijkheid hebben die beleidsregel te vernietigen. Daarom was ook reeds in de Wet marktordening gezondheidszorg een dergelijk vernietigingsrecht geregeld. Maar nu ook "Zoals mag blijken uit hetgeen ik in de Tweede Kamer in reactie op bedoelde amendementen heb opgemerkt4, zijn de enige besluiten waarvoor ik behoefte heb om het spontane vernietigingsrecht als uiterste middel achter de hand te hebben, de besluiten van algemene strekking van de NZa, voor zover deze in strijd zouden zijn met het algemeen (volksgezondheids)belang." Dit betekent dat de minister altijd een eigen afweging zal moeten maken of het gezien alle omstandigheden inderdaad aangewezen en gerechtvaardigd is om tot vernietiging over te gaan. ==== En lees vervolgens het beleidsplan KNMP 2012 - 2015 tav een gelijk speelveld.... Een klasje voor Nefarma en KNMP kan wonderen doen voor de procesgang van deze koepels. Laatste brief van de NZa aan de KNMP was afkomstig van unit hoofd GGZ en de uitslag van de KNMP/IGZ zaak kwam van vreemdelingenzaken. De boodschap vanuit de Overheid is duidelijk zou je denken.
henricop 09-03-2011 21:47
Advies Nefarma is er voor haar eigen leden! Betekent bijvoorbeeld dat oogartsen geen Avastin mogen voorschrijven bij natte macula degeneratie nu er ook het veel duurdere Lucentis is, ondanks de richtlijnen van de oogartsen. etc etc

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.