Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


12 apr

Antwoorden Kamervragen verkoop medicijnen via internet

Antwoorden van de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), mede namens de minister van Veiligheid en Justitie, op de vragen van het lid Van Gerven (SP) over de verkoop van medicijnen via internet.

Antwoorden van de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), mede namens de minister van Veiligheid en Justitie, op de vragen van het lid Van Gerven (SP) over de verkoop van medicijnen via internet.

ANH JANSEN 13-04-2011 21:02
Hierbij zend ik u de antwoorden op de vragen van het lid Gerbrands (PVV) over het bericht dat het Elektronisch Patiëntendossier (EPD) al volop ‘in de lucht’ is (ingezonden 24 maart 2011).

3 Denkt u dat er een verband is tussen het aantal aansluitingen en de subsidie die hiervoor tot 1 maart verstrekt werd aan huisartsen en apothekers?
3
De aansluitsubsidie LSP is in het leven geroepen om tegemoet te komen in de kosten die zorgverleners maken ten behoeve van aansluiting op het LSP. Er kon tot 1 juli 2010 subsidie worden aangevraagd. Het aantal aansluitingen geeft aan dat er een groot draagvlak is in het veld om aan te sluiten op het LSP.
4 Klopt het dat nog maar 18% van de ziekenhuizen zich hebben aangesloten?
4
Het aantal aangesloten ziekenhuizen bedraagt per 1 april 2011 19%.
5 Denkt u dat er een verband ligt met dit percentage aansluitingen bij ziekenhuizen en het feit dat ziekenhuizen geen subsidie krijgen?
5
Het lage percentage ziekenhuizen dat is aangesloten heeft onder meer te maken met het feit dat de ziekenhuizen bij de planvorming vaak rekening houden met het tempo waarin de apotheken in de regio aansluiten. Verder is de planvorming binnen het ziekenhuis sterk afhankelijk van de specifieke inrichting van de ICT- voorzieningen in het betreffende ziekenhuis.

===De KNMP moet de Spindoctor van VWS inhuren.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.