Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


13 mrt

Niels van Haarlem: Kliklijn voor apothekers die er een potje van maken

Kent u een apotheker die er een potje van maakt? Bel dan direct de Kliklijn van de KNMP. Apothekers die zich niet houden aan de mores van de beroepsgroep, mogen namelijk geen lid meer zijn van de familie. Deze opvallende oproep deed Rik van der Meer, de nieuwe voorzitter van beroepsorganisatie KNMP tijdens het Wetenschappelijk congres op 12 maart in de Jaarbeurs in Utrecht. (Gezonde Teksten)

Kent u een apotheker die er een potje van maakt? Bel dan direct de Kliklijn van de KNMP. Apothekers die zich niet houden aan de mores van de beroepsgroep, mogen namelijk geen lid meer zijn van de familie. Deze opvallende oproep deed Rik van der Meer, de nieuwe voorzitter van beroepsorganisatie KNMP tijdens het Wetenschappelijk congres op 12 maart in de Jaarbeurs in Utrecht. (Gezonde Teksten)

medicijnman 17-03-2013 21:07
Ach, niets nieuw onder de zon, vroeger was het toch ook zo al tijdens het zogenaamde vestigingsbeleid van de KNMP, als je goede vriendjes met de uitvoerende personen bij de KNMP was en reeds gevestigd apotheker, mocht je bijna alles en manipuleerde men rustig de regels zoals het ze uitkwam, waardoor velen meerdere apotheken hebben en hadden, al dan niet onder het mom van uitdeelposten. Ging je tegen de gevestigde orde in dan was je meteen een paria, vandaar dat velen dat niet durfden. Toen uiteindelijk pas afgestudeerde apothekers daarom geen lid meer werden, want ze wilden ook een eigen apotheek, hief de KNMP maar gauw hun eigen vestigingsbeleid op en probeerde toen via de zorgverzekeraars dat opnieuw in te voeren.

Een vergelijking met de maffia is/was op zijn plaats: als je mij mijn gang laat gaan in het westen van de stad, mag jij je gang gaan in jouw gedeelte, zo niet dan zullen we je het leven zo moeilijk mogelijk maken. Die kliklijn zal dus zeer wel discutabel zijn, als die er ooit zou komen (onofficieel bestond die al, en heet gewoon intercollegiale roddel).
schuiringa 15-03-2013 14:08
In de DDR,Rusland en CHINA HEBBEN EN HADDEN ZE VEEL ERVARING MET KLIKLIJNEN.
ANH JANSEN 15-03-2013 10:04
http://www.rvz.net/uploads/docs/Achtergrondstudie_Feitelijke_en_gewenste_solidariteit_in_de_zorg.pdf

1.3
Kosten in internationaal perspectief
De zorguitgaven zijn in alle landen gestegen ongeacht het
soort zorgstelsel. In Nederland is de uitgavengroei naar ver-houding hoog zowel in de AWBZ als in de Zvw(rapport Task-force Beheersing Zorguitgaven, 2012).
Qua totale gezond-heidsuitgaven staat Nederland op een tweede plaats met 12% van hetBBP
. Dit is ruim boven het gemiddelde van de OESO van 9.5%.
Qua gezondheid uitgaven per hoofd van de bevol-king scoort
Nederland ook ruim boven het gemiddelde van de
OESO. De uitgave is $ 5056 in 2010 vergeleken met een ge-
middelde van de OESO van $3268.
Wat betreft de financiering uit collectieve middelen (
85,7%) is dit eveneens ruim boven het gemiddelde van 72,2%
van de OESO, zie de figuren 1.4 en 1.5. (OECD
, 2012). Wat betreft de zorguitgaven in de langdu-rige zorg is Nederland samen met Zweden koploper. Opmer-kelijk is dat Zwitserland een gelijksoortig stelsel van zorgver-
zekeraars als Nederland heeft, maar dat de uitgavengroei daar beperkt is gebleven. Dit wil zeggen dat de stijgende kosten in Nederland te maken hebben met het gevoerde beleid (rapport Taskforce Beheersing Zorguitgaven , 2012)

Volgens de RVZ is Zwitersland zo slecht nog niet. Zit met totale uitgaven aan zorg onder Nederland!

En waarom noemt de RVZ de Health Systems van Denemarken en andere Scandinavische landen niet? De sociale systemen van België?

Het systeemmodel van Nederland, het gevoerde beleid, maakt de zorg in Nederland zo duur. Dat is de conclusie nu ook van de RVZ. Geplaatst in het achtergrond rapport. Verzwegen in het eindrapport en helemaal in de 'managementsamenvatting'.

Tja. Oude koeien? Constructieve bijdragen worden niet gewaardeerd. De Kleren van de Keizer mogen niet worden benoemd.

Over trekken aan de dood paard gesproken.
henricop 15-03-2013 00:27
http://nation.time.com/2012/08/16/health-insurance-switzerland-has-its-own-kind-of-obamacare-and-loves-it/

Kosten zwitsers 5300 dollar, ons land 2100 euro . Mogelijk beetje appels met peren maar toch
henricop 15-03-2013 00:18
Zwitsers model is onbetaalbaar! Vooral geneesmiddelen. Dat krijg je met Novartis, Roche en Sandoz binnen de kleine landsgrenzen.
henricop 15-03-2013 00:16
CZ zal vast in hoger beroep gaan. NZa gaf ze immers gelijk
ANH JANSEN 15-03-2013 00:13
Inhoudsindicatie: CZ vergoedt met ingang van 2013 aan haar verzekerden voor specialistische GGZ-zorg door niet-gecontracteerde zorgaanbieders 50% van het marktconforme tarief, dwz 50% van het gemidelde tarief dat CZ afspreekt met wel gecontracteerde zorgaanbieders. In 2012 was dit 75%. Op grond van de parlementaire geschiedenis van het huidige art 13 Zvw , alsmede de parlementaire stukken aangaande het aanhangige wetsontwerp tot wijziging er van, behelst dit artikel naar huidig recht het ( niet expliciet opgenomen) criterium dat de hoogte van de vergoeding van de niet gecontracteerde zorg geen hinderpaal mag vormen voor het inroepen van die zorg. Zolang dit wetsontwerp niet is aanvaard dient de polis van CZ te voldoen aan dit hinderpaal-criterium. Algemeen aanvaarde praktijknorm is dat de vergoeding voor die niet gecontracteerde zorg niet lager mag zijn dan 75 a 80 % van de gecontracteerde zorg. CZ wordt bevolen Momentum te behandelen conform het tarief van 2012.
Vindplaats(en): Rechtspraak.nl

--En wat zijn de gevolgen van schrappen van art 13?

En bij wie gaat de KNMP nu lobbyen? Bij degenen die de hakken in het zand hebben bezet en de meerderheid in de Tweede en Eerste Kamer hebben of bij de minderheid?

RVZ rapporten wijzen de weg: niet de zorg is duur, maar het zorgstelsel! Kwestie van doorduwen en doortrekken om de hakken uit het zand te krijgen! De Zwitsers hebben een soortgelijk stelsel, maar toch veel goedkoper uit! Wat hebben de woordvoerders zorg van VVD, CDA, SGP, CU, D66, GL er tegen om het Zwitsers model over te nemen?
ANH JANSEN 15-03-2013 00:09
http://zoeken.rechtspraak.nl/detailpage.aspx?ljn=BZ4071

Klikken over de NZa?

4.15. CZ stelt dat zij overeenkomstig artikel 25 van de Zorgverzekeringswet de wijziging heeft voorgelegd aan de NZa en dat dit niet heeft geleid tot blokkering van deze wijziging door de NZa wegens strijdigheid met de wet. In kort geding zou er daarom voorshands van uit dienen te worden gegaan dat er geen sprake is van strijd met het wettelijk stelsel.

4.16. Vanzelfsprekend is het oordeel van de NZa van betekenis voor de rechter in een geval als het onderhavige. Het is immers de taak van de NZa om de aangeboden polissen te toetsen op overeenstemming met de Zorgverzekeringswet. Dit is de aangewezen weg om algemeen beleid van zorgverzekeraars te toetsen en daardoor te bevorderen dat niet achteraf in individuele gevallen rechterlijke toetsing plaatsvindt aan de wet, met het risico van uiteenlopende rechterlijke beslissingen. De onderhavige wijziging in de polis is majeur, en van grote betekenis op de vrijheid van artsenkeuze. CZ heeft niet gesteld dat zij de NZa uitdrukkelijk om deze reden heeft verzocht om de toetsing gemotiveerd te verrichten. Uit niets blijkt van een dergelijke concrete toetsing. CZ legt op dit punt niets aan documentatie over. In dit geval, waar de schending van het hinderpaal¬- criterium zo evident is doet het er echter zelfs niet toe of de NZa al dan niet heeft getoetst. De toetsing in dit kort geding behoort in beide gevallen toch tot een afwijkend resultaat te leiden.

--Snurkende toezichthouder beschaafd op de vingers getikt door de Rechter in Kort Geding.

Hele uitspraak is verplichte leesstof voor Rik van de Meer om eindelijk eens in te zien hoe schadeverzekeraars denken, redeneren en handelen: ze gaat tot het gaatje.
Meijer Apeldoorn 14-03-2013 23:30
Alle voorzitters van de club van de afgelopen 10 jaar?
ANH JANSEN 14-03-2013 14:55
Een verzekeraar stelt als voorwaarde voor een contract het lidmaatschap van de KNMP en voldoen aan de registratie eisen van de KNMP. Andere verzekeraars blijven normaal doen; BIG register en EU wet en regelgeving zijn leidend.

Waartoe is er de EU? Vrijheid van goederen, diensten en mensen ter vergroting van het economische geluk.

En waartoe dient de kliklijn van de KNMP? Geldt dit voor Belgische apothekers, Griekse, Duitse, Engelse? BIG register is EU bestendig. KNMP private lijst is dat zeker niet. Dient uitsluitend de KNMP zelf en voegt niets toe!

Gaat niet werken. KNMP Bureau wurmt zich ertussen in de hoop een bestaansrecht te krijgen of te behouden. Komt er nu een Klik politie? Allemaal privaat?

Wat was ook weer de rol van de politie en het OM in dit land? Wie heeft het machtsmonopolie en waarom is dat?

Handhaving Geneesmiddelenwet, Handhaving WMG, stoppen met gedogen, stoppen met centrale prijslijst, scheiding van tarieven materialen en zorg, beiden onafhankelijk kostendekkend, visie ontwikkelen vanuit de positie van de individuele patient, peil ZZP4! ; dat is wat de KNMP moet doen!

Zullen we gaan klikken over de KNMP zelf? Uitgever van de Z-index? 0,23 cent per doosje? Wie heeft die doorgevoerd?

Zet de deuren van de achterkamertjes maar open.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.