Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


18 nov

Achmea mag zorgaanbieder uitsluiten

Zorgverzekeraar Achmea mag een fysiotherapeute die weigerde mee te werken aan een controle, uitsluiten van vergoedingen. Deze week verloor de fysiotherapeute een kort geding, waarmee zij de verzekeraar wilde dwingen alsnog een overeenkomst met haar te sluiten.(Medisch Contact)

Zorgverzekeraar Achmea mag een fysiotherapeute die weigerde mee te werken aan een controle, uitsluiten van vergoedingen. Deze week verloor de fysiotherapeute een kort geding, waarmee zij de verzekeraar wilde dwingen alsnog een overeenkomst met haar te sluiten.(Medisch Contact)

ANH JANSEN 18-11-2011 17:56
Rob Sebes is of slecht geïnformeerd of snapt het niet of een combinatie van beiden.

Achmea rekent ook op groei van de uitgaven en heeft daar een Tom Poes list op gevonden: afwentelen op de KNMP leden. Bevriezen van de prijzen van single source middelen en het zelf vaststellen van een vergoedingsprijs voor nieuwe geneesmiddelen, geheel losstaand van de door de fabrikanten bepaalde prijs. Voor de zekerheid ook een claw back erop en voor de 100% zekerheid een drastische verlaging van het wmg tarief, All-Inn, met als rugdekking een extra claw back als het aantal regels en de bijbehorende uitgaven hoger uitvallen dan het landelijk gemiddelde dat is geraamd.

Contract voorstel is niet onderhandelbaar en is gewoon te downloaden. Rob moet Leon maar vragen hoe dat moet. Sneller is Leon vragen wat de uitkomsten zijn. Leon heeft het allemaal aan Achmea voorgerekend en het kon er volgens Jan nog allemaal vanaf.

De KNMP doet er goed aan een goed ingevoerde Politiek Assistent aan te trekken en een communicatie adviseur die het schaakspel snapt. Rob denkt dat hij schaakt, maar hij staat al schaakmat en blijft rustig doordammen. Dat krijg je als je als man multi task. Dat kunnen wij niet volgens onderzoek van Prof Stapel. En dat onderzoek blijkt te kloppen.

Van Sint en Piet voor onze Rob: Schaken voor Dummies.

LSP gaat gewoon door. De verzekeraars gaan dit betalen zeggen ze: de buit is binnen en nu gaan ze mooi weer spelen met de budgetten van de apothekers.
LSP in bezit van de verzekeraars is wel zo logisch: zij drukken de koude sanering door en sluiten apotheken van conractering uit of contracteren uitsluitend specifieke apotheken. De ICT snelweg is dan stabieler te financieren door de zorgverzekeraars: die zullen nog wel even blijven bestaan. Dat kan van zorgaanbieders niet worden gezegd.

En de Ketenzorg komt eraan. Inclusief geneesmiddelen. Lumpsum per patiënt per jaar per aandoening. Makkelijk budgetteren voor VWS/NZa. Maakt LSP overbodig.
ANH JANSEN 18-11-2011 17:42
Of ze het doorhebben? Dacht het niet. Rob Sebes in het PW denkt dat ook en spelt de leden van de KNMP nog wat extra's op de mouw: lees de kamervragen zelf en de reactie van de minister hoe het echt zit.

Schaakspel
door Rob Sebes - 18-11-2011
column
De KNMP moest rond en tijdens de recente behandeling van de begroting 2012 van het ministerie van VWS in de Tweede Kamer op meerdere borden tegelijk schaken.

Zo heeft de KNMP een spoedactie gevoerd naar aanleiding van Kamervragen over het al dan niet bestaan van groeiruimte voor de apothekersbranche volgend jaar. De minister van VWS reageerde snel en antwoordde dat zij in het kader van de extramurale farmaceutische zorg rekening houdt met groei van de uitgaven.

Deze groeiruimte is onder meer gereserveerd om ‘extra werk van apotheekhoudenden’ en ‘meer en nieuwe (vaak) duurdere geneesmiddelen’ te kunnen betalen, aldus de minister. Dat is klare taal. Zonder dit snelle antwoord was namelijk de volstrekt onterechte suggestie blijven hangen dat het geld zou verdwijnen in de zakken van apothekers.

Dan de infrastructuur voor gegevensuitwisseling. Aan de vooravond van het debat liet Nictiz aan de zorgkoepels, waaronder de KNMP, weten af te zien van een doorstart. Daarop reageerden de zorgkoepels teleurgesteld omdat er een prima aanpak door hen was ontwikkeld. De minister liet zich vervolgens positief over de infrastructuur uit, maar stelde wel dat deze infrastructuur per 1 januari 2012 dient te worden stopgezet. Daardoor gaan alle huidige gegevens verloren.

De KNMP en de andere zorgkoepels richtten zich tot de Kamer. VVD, CDA en PvdA – ofwel een Kamermeerderheid – kwamen met een motie waarin zij stelden dat ‘het naar de prullenbak verwijzen van de infrastructuur een ongewenste stap is’, onder meer voor de kwaliteit van de zorg aan de patiënt. Wellicht biedt dit weer een opening voor de zorgkoepels.

---En Rob Sebes stapt in zijn bolide: Audi A8 of de X5?
henricop 18-11-2011 14:22
De enige die een blauwtje loopt is de Nationale apotheek!
Wat kost het bezorgen van een pakje?
Reken dan uit hoeveel erover blijft.
De enige goede bijwerking van vrije prijzen is dat alle postorderinitiatieven zullen doorbloeden.
Simpel rekensommetje.

BLue mikt op jonge gezonde verzekerden, die zie je toch nooit in de apotheek.

Reken maar dat de Anderzorgen, Zekurs en Blues vanaf 2012 fors groeien. Mensen zijn klaar met premiestijgingen en gaan voor goedkoop. Vergeten ze alleen dat ze ook via hun loon gepakt worden.
Voor zorgaanbieders is de zaak duidelijk: de goede jaren zijn voorbij. " U moet maar wat efficiënter gaan werken " zei de Achmeaman in Zwolle. Na afloop liepen de apothekers vrolijk weer naar hun bolides......ze hebben het al door dacht de Achmeaman en belde met het hoofdkantoor.


ANH JANSEN 18-11-2011 14:09
Zie elders overigens hoe Zorgverzekeraars omspringen met de premie gelden voor wat het de ziekenhuiszorginkoop betreft: fusie tussen twee ziekenhuizen in Tilburg.

Vergelijk grootte en productiecijfers van die combinatie met de cijfers van de benchmark in de USA: Cleveland Clinic.

En stel vast waar het lek in de zorg zit. 25 miljard euro, Zvw en AWBZ, is het budget ziekenhuiszorg in Nederland. Gebaseerd op historische condities. En dat willen alle partijen graag zo houden. Hotelfunctie blijft nog wel even het belangrijkste verdienmodel bij de ziekenhuizen. Heeft met kwaliteit niets te maken. Wachttijd is nu gemiddeld opgelopen tot 5.5 week per patiënt. Ligdagen gemiddeld 5.3. Dat is inclusief de poli-klinische opnames. Vertel de verzekeraars en ziekenhuizen niets over statistische verwerking.
ANH JANSEN 18-11-2011 14:03
Peter de Braal van Achmea vertelde het al eerder op een symposium vrije prijzen en prestaties: komen jullie in de financiële problemen door onze "Zorginkoop middels "ontzorg" modules, dan kunnen jullie bij ons aankloppen, bij de dominante verzekeraar, en dan zullen wij zien of we je nodig hebben om te voldoen aan onze zorgplicht. 45 minuten is de maximale reistijd voor de acute zorg. De verzekeraars gaan zich daaraan houden.

Trek met een passer over de kaart van Nederland en tel hoeveel openbare apotheken er dan nog nodig zijn opdat de verzekeraars aan hun wettelijke zorgplicht kunnen voldoen.

VGZ komt nu met de Blues: verplicht winkelen bij de Nationale Apotheek, herhaalreceptuur.

Acute zorg bij de apotheek in uw regio. Die nuance ontgaat de verplicht verzekerde met de blues. Die gaat een flink blauwtje oplopen.

De NZa komt met een blauw monitor: hoe blauw mag een Nederlandse burger kleuren voordat hij rood wordt.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.