Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


19 sep

Geneesmiddelen in Miljoenennota: plussen en minnen

De aangekondigde maatregelen in de Miljoenennota op het vlak van geneesmiddelen bieden goede perspectieven voor de toekomst, maar er zijn ook kanttekeningen te plaatsen bij de uitvoering en bij maatregelen op korte termijn. (Nefarma)

De aangekondigde maatregelen in de Miljoenennota op het vlak van geneesmiddelen bieden goede perspectieven voor de toekomst, maar er zijn ook kanttekeningen te plaatsen bij de uitvoering en bij maatregelen op korte termijn. (Nefarma)

ANH JANSEN 19-09-2011 23:42
Nefarma en KNMP kunnen toch wel zelf de diagnose stellen? En de bijbehorende geneesmiddelen? En de impact op de Eerste Lijn? 1.3 miljard euro wordt er geschrapt uit het basispakket. En dat gaat echt niet in de aanvullende verzekeringen zitten. De verzekeraars passen wel op. Kwestie van goed kunnen rekenen en dat is aan KNMP en LHV niet besteed.

2012 wordt er enorm bezuinigd op de extramurale farmacie en de Eerste Lijn. In 2013 wordt er doorgepakt.

En de woordvoerder van de KNMP komt met een persbericht dat het allemaal wel meevalt. De KNMP is bezig met profilering van de apotheker in de Eerste Lijn en ziet over het hoofd dat de Eerste Lijn haar functie aan het verliezen is. Functionele omschrijving van de zorg in de Zorgverzekeringswet is de crux en de clou.

Dan moet je niet als koepels gaan trekken aan het LSP en EPD. LHV en KNMP! Dat is de AAP van de ZN en VWS beleidsmedewerkers. Laat hen dat maar oplossen. De Volksvertegenwoordiging is het daarmee eens. En wie zijn de KNMP en LHV om de Volksvertegenwoordiging tegen te spreken?
ANH JANSEN 19-09-2011 23:37
Nefarma volgt de KNMP blindelings. Per 2013 komt de volgende maatregel: vergoeding op basis van ziektelast. Lichte ziektelast is voor eigen rekening. Welke zijn dat dan? Gaat om bedrag van 1.3 miljard euro. Volledig op de Eerste Lijn te verhalen. Lijst aandoeningen
deze diagnoses loopt af van gemiddeld 1,00 voor een gewone
verkoudheid tot 0,63 voor lage rugpijn met uitstraling.
In de onderstaande tabel, die is ontleend aan tabel 3.4 van het
iMTA-rapport, staat voor de eerste 27 van de 37 aandoeningen
het gemiddelde kwaliteit van leven gewicht vermeld dat is
vastgesteld na correctie voor de ziekteduur. De lijst van
aandoeningen is geordend op aflopend kwaliteit van leven
gewicht (t/m 0,85) ofwel toenemende ziektelast en begint dus
met de aandoening met de laagste ziektelast.
Aandoening Kwaliteit van leven gewicht
na correctie ziekteduur
gewone verkoudheid 1,00
acute pharyngitis 1,00
otitis externa 1,00
cystitis/urineweginfectie 1,00
acute sinusitis 1,00
otitis media acuta/myringitis 1,00
acute tonsillitis 1,00
acute bronchitis/bronchiolitis 0,99
exacerbatie van seborroïsch eczeem/roos 0,99
hooikoorts/allergische rhinitis 0,99
peritonsillair abces 0,98
exacerbatie van contacteczeem 0,98
exacerbatie van constitutioneel eczeem 0,97
pityriasis versicolor 0,97
folliculitis 0,96
onychomycose 0,96
tinea pedis 0,96
------------------------------------------------------------------------------------
infectieuze conjunctivitis 0,94
chronische sinusitis 0,93
spastisch colon/IBS 0,93
alopecia androgenetica 0,93
erythrasma 0,93
urogenitale candidiasis (bij de vrouw) 0,93
gastritis/duodenitis 0,92
acne vulgaris 0,90
------------------------------------------------------------------------------------
hemorroïden 0,89
osteoporose 0,85
climacteriële symptomen/klachten 0,85
henricop 19-09-2011 20:15
http://www.bloomberg.com/news/2011-09-19/obama-s-320-billion-in-health-cuts-targets-u-s-drug-purchases.html

Nederlands beleid is volstrekt omgekeerd aan zelfs Àmerikaanse ideeen. De ambtenaren zouden beter moeten weten.
henricop 19-09-2011 19:13
Tijdelijke vergoeding van geneesmiddelen heeft waarschijnlijk een eeuwig karakter. In zware economische tijden gaan de patiënten meebetalen aan onderzoek van hun medicijn! Bij VWS zitten een stel ongelofellijke simpele zielen, die de werkelijke aard van de Nefarma leden niet begrijpen.
Dat is ook de reden dat de sartanen zo populair zijn. Heb jarenlang artsen proberen te overtuigen dat ACE remmers goede keus was, maar die prikkelhoest had al teveel angst bij sommigen aangejaagd. Ging bij ons toch beter qua kosten, maar nu lees ik de bijwerkingensmoes weer en VWS tuin erin met boter en suiker.
Maar ze willen ook bezuinigingen binnenhalen met doelmatig voorschrijven! hoe haaks kunnen ze de dingen op elkaar zetten. Hoog tijd voor nieuw bloed bij de ambtenaren en liefst weer eens een apotheker op de post. Zou ook de maagzuurremmersmaatregel hebben kunnen voorkomen.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.