Ons laatste Nieuws


Bekijk alle nieuwsberichten op farmaactueel.nl 


25 jun

Webcasts Nationaal FarmaCongres 2011

O.l.v. Hans Simons geven Wilma Wind (NPCF), Mirjam Lormans (Rivas), Jan Smits (KNMP), Bas Leerink (Menzis), Heine van Wieren (NZa) en Michel Dutree (Nefarma) hun visie weer in farma.

O.l.v. Hans Simons geven Wilma Wind (NPCF), Mirjam Lormans (Rivas), Jan Smits (KNMP), Bas Leerink (Menzis), Heine van Wieren (NZa) en Michel Dutree (Nefarma) hun visie weer in farma.

ANH JANSEN 26-06-2011 23:45
Radio 1, 13.00, Tros. Nederland in Bedrijf met Paul Haarbosch. KNMP HB lid.

Paul H.: in 2012 gaat er nog niet veel veranderen, nadien heel veel en zullen apothekers gaan concurreren met huisartsen e.a. om de vergoeding voor prestaties die iedereen mag doen. Rendement bij apotheken is nu 0 tot 1% en dat kan niet blijven. Wij moeten gaan concurreren om te overleven. Zo niet dan gaan er veel apotheken dicht.

Vaststelling reporters: "wie gaat u nou geloven"? "Wij geloven u niet".

De nervositeit bij PH spat uit de speakers. Waarom geeft de KNMP hun HB leden geen communicatietraining.

Jan Smits heeft met instemming van VVAA Martin Favie, we moeten doelmatig werken en het BKZ is het BKZ; we mogen het BKZ niet overschrijden, 770 miljoen euro onderschrijding van het BKZ niet teruggevraagd. Onderschrijding. Zelfs als het BKZ niet wordt gehaald blijft de KNMP/VVAA het braafste jongetje van de klas.

Bas Leerink weet hoe je moet liegen en bedriegen: grafiek in zijn dia's zijn van KPMG en kloppen van geen kanten. Menzis heeft vorig jaar 10% stijging in haar beheerskosten laten zien. Als men deze stijging op gelijke wijze in Bas Leerink's grafiek zet kan men vaststellen dat de exploderende stijging van de beheerskosten bij zorgverzekeraars onhoudbaar is: tzt gaan alle premie gelden op aan beheerskosten.

Menzis Gezondheidscentra laten een besparing zien van 250 euro per patiënt. Sinds 2010 afgevlakt. Bas Leerink vertelt er niet bij hoeveel de investeringen bedroegen die met deze besparing gepaard zijn gegaan: de oprichting en instandhouding van deze centra kost een vermogen.
Wel de baten vermelden en niet de kosten is vragen om problemen. De zaal vroeg weer eens niet door.

Bas Leerink moet maar KNMP voorzitter worden.
henricop 26-06-2011 22:24
KNMP gokt op routeplan. Gerucht gaat dat wanhopig gezocht wordt naar mensen, die naar Rode Hoed willen komen. KNMP hoopt dat de gebakken lucht geloofd wordt door de NPCF, CG raad en de politiek. Probleem is dat de apotheker in ogen van meeste patienten een winkel is, waar er 10 anderen voor zijn in de buurt. Van alleen de chronische patient kunnen we ook niet leven. Achmea zal in 2012 in Amsterdam en Rotterdan inzetten op alleen contracteren partner Mediq. Voldoende zorg gegarandeerd.
Blijft allen weg bij Rode Hoed, laat u niet beetnemen door Jan zonder apotheek en strategie en zijn trawanten!
ANH JANSEN 26-06-2011 14:08
Bas Leerink, Menzis, maakt het wel heel bont. Enerzijds vindt hij het prachtig dat iedereen overal zijn medicijnen kan, mag en moet halen, anderzijds is het medisch dossier nu zo versnipperd dat Menzis extra kosten maakt. De apotheker die het dossier nog kloppend kan maken mag van Menzis zijn gang gaan. Menzis gaat hem er niet extra voor betalen. Dat de huidige apotheker het dossier niet meer kloppend kan maken komt volgens Bas leerink door de gewijzigde vergoedingen. En wie is daar verantwoordelijk voor? Juist. Menzis. Bas Leerink zelf. Versnippering leidt tot chaos en extra kosten, en sterfte, op andere terreinen. Bas Leerink blijft op deze weg doorgaan. Opsplitsing van lumpsum tarief in 10 prestaties maakt selectieve contractering mogelijk. En dat de KNMP ook. Menzis blij. Menzis is nog blijer met de melding van CvZ en NZa dat niet alle 10 prestaties vallen onder de WMG. Afname is niet verplicht. Basisprestatie is enige verplicht in te kopen prestatie. De KNMP onderhandelt nu voor een basistarief van 4.50 per WMG regel voor de openbare apotheek, de benchmark.
Dit in ruil voor handhaving van de Z-index KNMP taxe. En de internet/postorderaars mogen het doen voor 3 euro per regel. Hoeveel apotheken zijn er nodig voor selectieve inkoop? Reisbereidheid en wachtbereidheid van de Nederlandse burger zal worden getoetst in 2012/2013.
Heeft men al gedacht aan de gevolgen voor de dienstapotheken? Is een apart te contracteren prestatie en dat biedt kansen en een aparte dienstapotheek is altijd duurder dan een 24 uurs apotheek, poli-apotheek.
Menzis is al uitgerekend. Kostendaling per patiënt in haar gezondheidscentra is afgevlakt. Autonome stijging zet weer in. Reggeborgh moet zich aanmelden bij farmaactueel.
ANH JANSEN 26-06-2011 13:56
Nou, nou. Bas Leerink, Menzis, een vakman noemen is weer heel kort door de bocht. Dia met kostenstijging wordt getoond. Gemaakt door KPMG. Bas vertelt eerlijk dat de schaal niet klopt en als je de Menzis stijging beheerskosten erin zou vermelden op dezelfde wijze alle premie gelden tzt zullen worden besteed aan Menzis administratie afdeling. Kosten zijn niet het probleem. Dat wil Bas op deze verholen manier de zaal duidelijk maken en dat lukt niet: VVAA Martin Favie en KNMP voorzitter Jan Smits blijven herhalen dat er een financieel probleem is en dat per sector dient te worden vastgehouden aan het opgelegde Budget. VVAA M Favie pleitte zelfs voor tijdige informatie over de bestedingen opdat zorgaanbieders tijdig zelf maatregelen konden nemen om de achteraf korting te ontlopen. NZa man zei het zo: vrije prijzen zonder tarieven betekent dat wij, NZa, op een andere manier de overschrijding moeten binnenhalen. Volgend jaar boekencontrole. Mediq, Alliance en VVAA zien kansen. De zelfstandige apotheker is dan wel verdwenen. NZa ziet daar geen enkel probleem in. Is onderdeel van het systeemmodel waar de KNMP voorstander van is.
ANH JANSEN 26-06-2011 11:09
Dank voor deze webcasts. Prima service en voorziet in een behoefte: de opkomst op de dag zelf was veel minder dan de organisatoren hadden verwacht. Uitspraak Hans Simons. Bas Leerink geeft in zijn praatje het antwoord: de apothekers kunnen niet meer weg uit hun apotheek wegens de door Menzis doorgevoerde verlagingen in de vergoedingen.

De NZa zet zichzelf flink te kijk: Voor 2009 bestond de vergoeding voor apotheken uit een lumpsum vergoeding, een All-Inn tarief. Die werd vervolgens uitgesplitst in prestaties om de boel transparant te maken. Was volgens de NZa noodzakelijk om de vrije prestaties en vrije prijzen mogelijk te maken. Een vrije prijs afspreken met een zorgverzekeraar bestaande uit de klassieke lumpsum vergoeding mag per 2012 en zijn we terug bij af. De NZa man stemde ermee in en viel vervolgens stil. NZa gaat monitoren, komt weer een boekenonderzoek.

Jan Smits was weer klassiek in vorm. Op vraag van Hans Simons of apothekers die zelfs de minimum eisen van Menzis niet behalen en daarom ook niet worden gecontracteerd nog wel lid mogen blijven van de KNMP had hij als antwoord: 'daar zijn we nog over aan het nadenken, in ieder geval, ze moeten nog wel blijven betalen voor de KNMP Z-index prijstaxe".

De patiënt centraal? NPCF discussie was de kortste van allemaal. Dat zegt genoeg. Over de patiënt werd dan ook niet gesproken: alles vanuit de kosten en de zorgaanbieder/verzekeraar met op de achtergrond de Overheid en BKZ. Martin Favie stipte de laatste vondst even aan: het MBI. Verzekeraars mogen zorgaanbieders rekeningen sturen voor "teveel" geleverde zorg. Martin Favie heeft nog niet bedacht dat zorgverzekeraars na invoering van het MBI de declaraties gaan korten met een 10%. Dat is toch veel efficiënter?

De regie over zijn eigen zorg en zorginkoop krijgt de Nederlandse patiënt dan ook nimmer in handen. Wel de rekening. Via zijn verzekeraar.

Blijf op de hoogte

Wilt u altijd op de hoogte blijven van de laatste veranderingen en nieuws over Farma-actueel? Vraag de nieuwsbrief aan door uw e-mailadres hieronder in te vullen.